serwis klimatyzacji > BMW

Nie wyobrażamy już sobie komfortowej jazdy w przyjemnym chłodzie, gdy na zewnątrz panuje upał. Jednak często Klienci nie wiedzą jak poprawnie eksploatować klimatyzację, aby ta była efektywna i nie szkodziła zdrowiu. W samochodach BMW potocznie nazywana klima to wyposażenie standardowe, a układ klimatyzacji to skomplikowane urządzenie, dlatego bardzo ważne jest jego poprawne eksploatowanie. Zaniedbana nie tylko nie będzie spełniała swojego zadania, ale przy okazji może być bardzo szkodliwa dla zdrowia. Nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z nawiewów powietrza, to alarmujący sygnał, że klimatyzacja może być zagrzybiona, co wywołuje alergie i podrażnia górne drogi oddechowe.

Zasada użytkowania klimatyzacji jest prosta i paradoksalnie im mniej jej używamy, tym bardziej się ona zużywa. Wynika to z faktu, że w układzie klimatyzacji jest olej, który podczas pracy smaruje cały układ, a głównie kompresor – najkosztowniejszy element całego systemu.

Gdy zorientujemy się, że szyby parują i na dodatek z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, to sygnał, że musimy podjąć pewne kroki mianowicie:

Minimum raz w roku zaleca się wymienić filtr kabinowy, wyczyszczenie kanałów dystrybucji powietrza, przeprowadzenie odgrzybienie oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu. Natomiast jeżeli pojazd jest użytkowany w warunkach podwyższonego zanieczyszczenia np. w dużych miastach, jeździ po bezdrożach, czy parkowany jest w otoczeniu drzew wymianę filtra oraz czyszczenie kanałów zaleca się wymienić dwa razy do roku, najlepiej wczesną wiosną i jesienią. Nie rzadziej niż co dwa lata, a najlepiej co roku zaleca się osuszenie układu klimatyzacji oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego do właściwego poziomu. To proces automatyczny wykonywany przez specjalne urządzenie, podczas którego wymieniany jest również wcześniej wspomniany olej smarujący cały układ.