serwis klimatyzacji > Land Rover

Poprawnie działająca klimatyzacja to jeden z niezbędnych warunków komfortu jazdy, gwarantuje prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz auta. Latem zapewnia świeże, czyste i chłodne powietrze, zimą zaś skuteczne osusza powietrze, powoduje szybsze odparowanie szyby. Dlatego ważną rzeczą jest dbanie o jej sprawność. Należy pamiętać, że układ ten składa się z wielu elementów, które mogą zużywać się podczas eksploatacji. Równie ważna jest regularna kontrola i ewentualna naprawa awarii, co pozwoli zachować sprawność instalacji.

Zakres Serwisu klimatyzacji:

1. Sprawdzenie wydajności
To podstawowa procedura serwisu klimatyzacji, gdzie kontrolowany jest stan i poprawność działania całego systemu, testy przeprowadzane przy pomocy urządzeń diagnostycznych. Sprawdzane są parametry pracy, temperatura, jakoś powietrza, sprawność wszystkich podzespołów jak: chłodnica klimatyzacji, kompresor, zawór rozprężny oraz szczelność całego układu.

2. Napełnienie czynnikiem chłodzącym
Czynnik chłodzący jest bardzo przenikliwym gazem i ulatnia się z układu klimatyzacji w czasie eksploatacji. W układzie jest również specjalny olej potrzebny do smarowania kompresora i należy go okresowo wymieniać pominięcie tego może doprowadzić do zatarcia kompresora i konieczności jego wymiany, dlatego ważny jest regularny serwis klimatyzacji.

3. Wymiana filtra kabinowego
Zaparowane szyby, brzydki zapach, słaby nawiew po uruchomieniu klimatyzacji to
objawy zapchanego filtra klimatyzacji. W standardzie polecamy filtry węglowe są one skutecznie w wyłapywaniu zanieczyszczeń z powietrza. Filtr zalecamy wymienić minimum raz w roku, najlepiej przed okresem letnim – szczególnie polecamy osobą cierpiącym na alergie i przed okresem jesienno-zimowym, aby zapewnić właściwą wentylację w celu skutecznego odparowywania szyb.